• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/groups/vaazdokumanlari/
  • https://www.twitter.com/@vaazsitesi
Üyelik Girişi
Vaaz Kategorileri
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi6
Bugün Toplam510
Toplam Ziyaret3787988
İslam Ansiklopedisi
Hadislerle İslam
Site Haritası
Takvim
Vaaz Dokumanları

Ahmet Emin Seyhan

Ahmet Emin Seyhan
ahmeteminseyhan@gmail.com
Şimdiki Din Tüccarları!!!
09/03/2018

 

Şimdiki Din Tüccarları!!!

Kur’ân ve sünnetin ilkelerinden habersiz bir hayat yaşayan, menkıbe, masal ve rüyalarla hem milleti hem de kendilerini aldatan günümüz din tüccarları, kurdukları sömürü düzeninin çökmesinden/ dağılmasından endişe ettikleri için sürekli İmam Hatip Okulları ve İlahiyat Fakülteleri aleyhine kara propaganda yürütmekte, sosyal medya hesaplarından saldırılar düzenlemekte ve İlahiyatçıları toplumun gözünden düşürmek için ellerinden gelen her türlü çabayı sergilemektedirler.

Din alıp din satan bu bezirgânlara karşı anlayacakları dille cevap vermemiz, daha önce pek çok kez yaptığımız gibi samimi müslümanları bunlara karşı uyarmamız gerekmektedir.

Tezgâhlarının dağılacağından endişe eden ve geceleri gözlerine uyku girmeyen bu zavallılar “kendileri gibi düşünmeyen İmam Hatip ve İlahiyat mezunlarını” asla sevmezler, sevmiyorlar ve sevmeyecekler.

Çünkü dini ticarete alet eden ve müritlerinin sayısını artırma derdinde olan bu zamane tacirlerinden birisi “Elimi öpen cennete gider” dediğinde iyi bir din eğitimi almış İmam Hatip ve İlahiyat mezunları bu palavraya sadece güler ve asla inanmaz. Ama bu sözü söyleyen klinik vakanın iradesine teslim olmuş “haşhaşîler/ insana benzeyen yaratıklar” ise, höykürerek ağlaşırlar. İmam Hatip ve İlahiyat mezunları ise bu şarlatanı âyet ve hadislere dayanarak güçlü bir şekilde tenkit eder, foyasını meydana çıkartır ve rezil ederler.

İşte bundan rahatsız olan tüm merdiven altı din tüccarları, İmam Hatip Liselerini ve İlahiyat Fakültelerini sevmezler, sevmiyorlar ve asla sevmeyecekler. Çünkü onlar, din alıp din sattıkları için “çarklarına çomak sokulmasını” istemezler. Bunun önünde en büyük engel olarak gördükleri İmam Hatip Liselerini ve İlahiyat Fakültelerini halkın gözünden düşürmek ve etkisizleştirmek için mücadele ederler, ediyorlar ve kanaatim odur ki kıyametin kopacağı ana kadar da etmeye devam edecekler.

Aynı şekilde dini ticarete alet eden ve müritlerinin sayısını artırma derdinde olan bu din satıcılarından birisi “yanmayan kefen satmak istediğinde” iyi bir din eğitimi almış İmam Hatip ve İlahiyat mezunları bu zırvalığa kesinlikle aldanmaz, güler geçer. Bu sözü söyleyen şahsı âyet ve hadislere dayanarak güçlü bir şekilde tenkit eder, foyasını meydana çıkartır ve rezil eder. İşte bundan rahatsız olan tüm merdiven altı din tüccarları İmam Hatip Liselerini ve İlahiyat Fakültelerini sevmezler, sevmiyorlar ve sevmeyecekler.

Aynı şekilde dini ticarete alet eden ve müritlerinin sayısını artırma derdinde olan bu zavallılardan birisi “Hz. Muhammed’i rüyada gösteren terlik satmak istediğinde” iyi bir dinî eğitim almış İmam Hatip ve İlahiyat mezunları bu saçmalığa inanmaz. Onu âyet ve hadislere dayanarak güçlü bir şekilde tenkit eder, foyasını meydana çıkartır ve rezil eder. İşte bundan rahatsız olan merdiven altı din tüccarları İmam Hatip Liselerini ve İlahiyat Fakültelerini sevmezler, sevmiyorlar ve sevmeyecekler.

Aynı şekilde dini ticarete alet eden ve müritlerinin sayısını artırma derdinde olan bu tüccarlardan birisi “bereketlenmek amacıyla sakal-ı şerife ve saç-ı şerife batırılmış, okunmuş, üfürülmüş, kutsanmış ve paketlenmiş hazır zemzem suyu satmak istediğinde” iyi bir dinî eğitim almış İmam Hatip ve İlahiyat mezunları bu aptallığa inanmaz. Onu âyet ve hadislere dayanarak güçlü bir şekilde tenkit eder, foyasını meydana çıkartır ve rezil eder. İşte bundan rahatsız olan merdiven altı din tüccarları İmam Hatip Liselerini ve İlahiyat Fakültelerini sevmezler, sevmiyorlar ve sevmeyecekler.

Aynı şekilde dini ticarete alet eden ve müritlerinin sayısını artırma derdinde olan bu din satıcılarından birisi “şeyhinin/ gavsının tabiat olaylarını düzenlediğini, Yüce Allah’ın ona bu görevi tevdi ettiğini, âlemi her ikisinin birlikte idare ettiklerini söylediğinde” iyi bir dinî eğitim almış İmam Hatip ve İlahiyat mezunları bu zırvalığa aldanmaz. Onu âyet ve hadislere dayanarak güçlü bir şekilde tenkit eder, foyasını meydana çıkartır ve rezil eder. İşte bundan rahatsız olan merdiven altı din tüccarları İmam Hatip Liselerini ve İlahiyat Fakültelerini sevmezler, sevmiyorlar ve sevmeyecekler.

Yine dini ticarete alet eden bu din satıcılarından birisinin müridi “şeyhinin ömründe hiç abdest bozmadığını, buna ihtiyaç duymadığını, sürekli abdestli dolaştığını söylediğinde” iyi bir dinî eğitim almış İmam Hatip ve İlahiyat mezunları bu şapşallığa aldanmaz. Onu âyetlere, hadislere, akla ve bilime dayanarak güçlü bir şekilde tenkit eder, foyasını meydana çıkartır ve rezil eder. İşte bundan rahatsız olan merdiven altı din tüccarları İmam Hatip Liselerini ve İlahiyat Fakültelerini sevmezler, sevmiyorlar ve sevmeyecekler.

Yine dini ticarete alet eden bu din satıcılarından birisinin müridi “şeyhlerinin abdest suyunu besmele çekerek içenlerin şifa bulacağını, onlara cehennem azabının olmayacağını, sorgusuz sualsiz doğrudan cennete gideceklerini söylediğinde” iyi bir dinî eğitim almış İmam Hatip ve İlahiyat mezunları bu aptallığa inanmaz/ aldanmaz. Onu âyetlere ve hadislere dayanarak güçlü bir şekilde tenkit eder, foyasını meydana çıkartır ve rezil eder. İşte bundan rahatsız olan merdiven altı din tüccarları İmam Hatip Liselerini ve İlahiyat Fakültelerini sevmezler, sevmiyorlar ve sevmeyecekler.

Aynı şekilde dini ticarete alet eden ve müritlerinin sayısını artırma derdinde olan bu din satıcılarından birisi “Hz. Peygamber’in terinde, idrarında, gaitasında ve sümüğünde şifa ve bereket olduğunu, kendisinin de mübarek bir zat olması nedeniyle kutsandığını, dolayısıyla kendisinden çıkan atıkların da aynı şekilde şifa ve bereket kaynağı olduğunu söylediğinde ve insanları istismara yeltendiğinde” iyi bir dinî eğitim almış İmam Hatip ve İlahiyat mezunları bu sahtekâra asla inanmaz. Onu âyet ve hadislere dayanarak güçlü bir şekilde tenkit eder, foyasını meydana çıkartır ve rezil eder. İşte bundan rahatsız olan merdiven altı din tüccarları İmam Hatip Liselerini ve İlahiyat Fakültelerini sevmezler, sevmiyorlar ve sevmeyecekler.

Yine dini ticarete alet eden bu din satıcılarından birisinin müridi “insanın ölüm anında şeytanın gelip imanını çalacağını, ancak şeyhlerinin gelip müridinin imanını kurtaracağını ve şeytanı derhal oradan kovacağını söylediğinde” iyi bir dinî eğitim almış İmam Hatip ve İlahiyat mezunları bu kandırmacaya asla inanmaz. Onu âyetlere ve hadislere dayanarak güçlü bir şekilde tenkit eder, foyasını meydana çıkartır ve rezil eder. İşte bundan rahatsız olan merdiven altı din tüccarları İmam Hatip Liselerini ve İlahiyat Fakültelerini sevmezler, sevmiyorlar ve sevmeyecekler.

Yine dini ticarete alet eden bu din satıcılarından birisinin müridi “tarikatlarına giren kimselere şeyhlerinin -tıpkı peygamber gibi- şefaat edeceğini ve bu sayede onların hesapsız cennete gireceğini söylediğinde” iyi bir dinî eğitim almış İmam Hatip ve İlahiyat mezunları bu kandırmacaya inanmaz. Onu âyetlere ve hadislere dayanarak güçlü bir şekilde tenkit eder, foyasını meydana çıkartır ve rezil eder. İşte bundan rahatsız olan merdiven altı din tüccarları İmam Hatip Liselerini ve İlahiyat Fakültelerini sevmezler, sevmiyorlar ve sevmeyecekler.

Yine dini ticarete alet eden bu din satıcılarından birisinin müridi “dünyanın devamına gerek kalmadığını, kıyametin kopma vaktinin geldiğini, ancak şeyhlerinin yazdığı eserlerle Allah’ı ikna ettiğini ve O’nu bu düşüncesinden vazgeçirdiğini, bu nedenle de Yüce Allah’ın kâinatın ömrünü bir müddet daha uzattığını söylediğinde” iyi bir dinî eğitim almış İmam Hatip ve İlahiyat mezunları bu safsataya asla inanmaz. Bu yalanı dolaşıma sokanları âyetlere ve hadislere dayanarak güçlü bir şekilde tenkit eder, foyasını meydana çıkartır ve rezil eder. İşte bundan rahatsız olan merdiven altı din tüccarları İmam Hatip Liselerini ve İlahiyat Fakültelerini sevmezler, sevmiyorlar ve sevmeyecekler

Yine dini ticarete alet eden bu din satıcılarından birisinin müridi “şeyhinin tüm peygamberlerden üstün olduğunu, zira Yüce Allah’ın onu kendi nurundan yarattığını, o nedenle de velayetin nübüvvetten üstün olduğunu söylediğinde” iyi bir dinî eğitim almış İmam Hatip ve İlahiyat mezunları bu saçmalığa aldanmaz. Onu âyet ve hadislere dayanarak güçlü bir şekilde tenkit eder, foyasını meydana çıkartır ve rezil eder. İşte bundan rahatsız olan merdiven altı din tüccarları İmam Hatip Liselerini ve İlahiyat Fakültelerini sevmezler, sevmiyorlar ve sevmeyecekler.

Yine dini ticarete alet eden bu din satıcılarından birisinin müridi “Allah’ın ete kemiğe büründüğünü ve kendilerine şeyhleri/ gavsları olarak göründüğünü söylediğinde” iyi bir dinî eğitim almış İmam Hatip ve İlahiyat mezunları ‘bu şirk kokan ifadeye/ hezeyana’ asla inanmaz. Bunu söyleyen sefihi âyet ve hadislere dayanarak güçlü bir şekilde tenkit eder, foyasını meydana çıkartır ve rezil eder. İşte bundan rahatsız olan merdiven altı din tüccarları İmam Hatip Liselerini ve İlahiyat Fakültelerini sevmezler, sevmiyorlar ve sevmeyecekler.

Aynı şekilde dini ticarete alet eden ve müritlerinin sayısını artırma derdinde olan bu zır cahillerden birisi “her gece Hz. Muhammed’in kendisini ziyarete geldiğini, onun ruhaniyetinden feyz ve ilham aldığını, bu nedenle de beklenen ‘salih zatın/ mehdinin/ kainât imamının’ kendisi olduğunu söylediğinde” iyi bir dinî eğitim almış İmam Hatip ve İlahiyat mezunları bu komediye/ pespayeliğe güler ve geçer. Onu âyet ve hadislere dayanarak güçlü bir şekilde tenkit eder, foyasını meydana çıkartır ve rezil eder. İşte bundan rahatsız olan merdiven altı din tüccarları İmam Hatip Liselerini ve İlahiyat Fakültelerini sevmezler, sevmiyorlar ve sevmeyecekler.

Aynı şekilde dini ticarete alet eden ve müritlerinin sayısını artırma derdinde olan bu sahtekârlardan birisi “şeyhlerinin bütün peygamberlerden üstün olduğunu, zira onun her gece rüyasında Yüce Allah ile doğrudan ve aracısız görüştüğünü, talimatları direkt O’ndan aldığını, Cebrâil’in bile aracılık etmesine gerek kalmadığını söylediğinde” iyi bir dinî eğitim almış İmam Hatip ve İlahiyat mezunları bu ‘çürümüşlüğe/ kokuşmuşluğa/ rezalete’ asla inanmaz. Onu âyet ve hadislere dayanarak güçlü bir şekilde tenkit eder, foyasını meydana çıkartır ve rezil eder. İşte bundan rahatsız olan merdiven altı din tüccarları İmam Hatip Liselerini ve İlahiyat Fakültelerini sevmezler, sevmiyorlar ve sevmeyecekler.

Sonuç olarak ümmetin vahdetini parçalayan, tefrikayı derinleştiren, müritlerinin sayısını artırma derdinde olan, onların sırtından geçinen ve kurdukları sömürü düzeninin çökme çatırtılarını duyduğu için çılgına dönen ve “eceli gelen it misali cami duvarına işeyen” şimdiki din tüccarları (ruhânî diktatörler), istismar düzenlerinin önünde “kaya gibi duran en büyük engeli” yani; İmam Hatip Liselerini ve İlahiyat Fakültelerini sevmezler, sevmiyorlar ve asla sevmeyecekler. Çünkü din alıp din satan bu bezirgânların tek korkuları Kur’ân ve sünneti özümseyerek yetiştirilmiş İmam Hatip ve İlahiyat mezunlarının varlığıdır. Zira hem bu mezunları hem de onların etkiledikleri samimi müslümanları aldatmaları ve istismar etmeleri çok kolay olmamıştır ve de olamamaktadır. Ancak bu din tüccarlarının evlerinde veya yurtlarında kalarak beyinleri yıkanmış İmam Hatip ve İlahiyat mezunları ise bu söylediklerimizin elbette dışındadır. Maalesef onlar, bu din bezirgânlarının yalanlarına inanmış, zihnen köleleşmiş, iradelerini bu cahillere teslim etmiş, gassalın elindeki meyyit gibi olmuş, bu saçmalıkları savunur hale gelmiş/ getirilmiş, ama İslâm’a çok büyük zarar verdiklerini ise bir türlü akıl edememişlerdir. Zira beyinlerini kiraya veren, özne değil nesne olmayı kabullenen bu haşhaşîler, kendilerine şefaat edileceği ve doğrudan cenneti elde edecekleri uyuşturucusunun etkisi altına girmişlerdir. Çünkü onlar, bu “manevî uyuşturucuyu/ narkozu” bilerek ve isteyerek ‘sabah akşam tok karnına’ her gün düzenli olarak aldıkları için zihinleri iğdiş ve iğfal edilmiş, düşünme, anlama, kavrama, idrak etme, sezme, yorumlama, analiz etme ve çözümleme melekeleri dumûra uğramıştır (çökmüştür). Dolayısıyla burada pirincin içindeki beyaz taşları ayıklama, duyarlı, temkinli ve dikkatli olma, kurulan tuzaklara düşmeme ve adı geçen din bezirgânlarının yalanlarına aldanmama görevi samimi mü’minlere düşmektedir. (09.03.2018)

Dr. Öğretim Üyesi Ahmet Emin SEYHAN                     

Kafkas Üniversitesi İlahiyat FakültesiPaylaş | | Yorum Yaz
1402 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

Diyanet İşleri Başkanlığı, Yaklaşan Tehlike ve Vazife Şuuru - 10/03/2019
Diyanet İşleri Başkanlığı, Yaklaşan Tehlike ve Vazife Şuuru
Fahişelik Meslek Değildir! - 10/03/2019
Fahişelik Meslek Değildir!
Harekete Geçirmeyen İman Hiçbir Fayda Sağlamaz - 10/03/2019
Harekete Geçirmeyen İman Hiçbir Fayda Sağlamaz
Palavralara İnanıp Gerçeklere Sırtını Dönenler Kaybeder - 10/03/2019
Palavralara İnanıp Gerçeklere Sırtını Dönenler Kaybeder
Çevresel Kıyametin Alametleri - 10/03/2019
Çevresel Kıyametin Alametleri
Gelenek Ayrı Gelenekçilik Ayrı Şeylerdir! - 25/02/2019
Gelenek Ayrı Gelenekçilik Ayrı Şeylerdir!
Sorumluluklarınızdan Kaçamazsınız! - 25/02/2019
Sorumluluklarınızdan Kaçamazsınız!
Söylentiler mi Yoksa Kişinin Yazdıkları mı Delil Olur? - 25/02/2019
Söylentiler mi Yoksa Kişinin Yazdıkları mı Delil Olur?
Düşünen Ruh mu, Beyin mi Yoksa Kalp midir? - 25/02/2019
Düşünen Ruh mu, Beyin mi Yoksa Kalp midir?
 Devamı
2018 Ramazan
Namaz Kitapları
Aydın Gökçe Bey'e Teşekkür
Sitemize Vaaz Ansiklopedisi olarak eklediğim bölüm Aydın Gökçe'nin Almanya'da görevli iken çeşitli kaynaklardan yaptığı vaazları alfabetik sıraya almasıyla oluşmuştur. Kendisine teşekkür ediyorum.
Bu vaazlar ayrıca Dosyalar bölümünde de yer almaktadır. Vehbi Akşit
Vaaz Ansiklopedisi
VAİZLER KÜTÜPHANESİ
Kur'ani Site
Hava Durumu
Anlık
Yarın
10° 13° 8°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.52355.5456
Euro6.25866.2837
Saat